Najkrajšie Dobšinského rozprávky15.02. - 06.03.2018Aktuálne podujatia:
Príjemným februárovým prekvapením pre všetkých návštevníkov Galérie MLYNY bude iste rozprávková výstava, inšpirovaná dielom Pavla Dobšinského. Jeho vydania ľudových rozprávok prispeli v minulosti k upevneniu postavenia spisovného slovenského jazyka a stali sa klenotmi slovenskej folkloristiky. Nestarnúce diela ako Slovenské povesti či Prostonárodné slovenské povesti nestratili nič zo svojho čara a dnes slúžia ako dôležitý prameň poznania života a kultúry slovenského ľudu.
Unikátna výstava s názvom Najkrajšie Dobšinského rozprávky sa bude v Galérii MLYNY konať v dňoch 15.02.- 06.03.2018 a bude obsahovať 9 diorám tých najznámejších a najkrajších rozprávok od rozprávkara Pavla Dobšinského. Diorámy sú vyrobené špeciálne pre túto výstavu a sú vytvorené v tzv. kráľovskej mierke 1:25, prostredníctvom ktorej sa dajú zobraziť zaujímavé detaily.
Na diorámach nebudú chýbať rozprávky: Soľ nad zlato, Popolvár najväčší na svete, Zlatovláska, Múdry Maťko a blázni, Ako išlo vajce na vandrovku, Traja zhavranení bratia a ďalšie. Súčasťou výstavy bude prekrásna a veľká balónová stena cca 8 x 8 m s postavičkami, ktorú vytvoria umelci – balonikári pod vedením kúzelníka Talostana.
Balónová stena bude obsahovať výjav z Dobšinského rozprávok. Na balónovú stenu bude použitých viac ako 8 000 balónov.
 
Prajeme vám príjemný rozprávkový zážitok!
 

 

kalendár podujatí

Mám záujem dostávať informácie o akciách a podujatiach v Galérii MLYNY Nitra