Slovenské tradície v móde


16.08. – 06.09.2017


<< spät na filter

Podujatia v mesiaci:
Ľudová tvorba našich predkov, ich estetické cítenie, remeselná zručnosť a cit pre krásno sú pre nás navždy veľkým kultúrnym dedičstvom. I Galéria MLYNY sa v posledných letných dňoch vydala hľadať krásu tam, kde ju nachádzame plnými priehrštiami. V tradičných slovenských odevoch. Vyšívaných, zdobených, maľovaných, pestrých, vrstvených a rôznorodých. V dňoch 16.8. – 6.9.2017 tak hostila výstavu Slovenské tradície v móde, ktorá oslavovala slovenský ľudový kroj ako prameň módnej inšpirácie od histórie po súčasnosť. Expozícia poodhaľovala detaily tradičných odevov z rôznych obcí Slovenska.
Okrem výstavy unikátnych slovenských krojov ste mali možnosť vidieť prepojenie krojov s jednotlivými oblasťami Slovenska ako i ukážku súčasnej módy, inšpirovanú tradičnými krojmi. Od 4.9.-10.9.2017 boli návštevníkom k dispozícii aj predajné stánky s výrobkami inšpirovanými slovenskými ľudovými prvkami.
Pre návštevníkov sme pripravili aj výstavu krojovaných bábik od 1. do 6. septembra, kde si mohli pozrieť kroje z celého Slovenska oblečené na Barbie bábikách.

 

kalendár podujatí

Mám záujem dostávať informácie o akciách a podujatiach v Galérii MLYNY Nitra